Tym razem będzie to blog typowo tematyczny.
Jestem zakochana w książkach i poniekąd w filmach postanowiłam pisać tu recenzję moich ulubionych lub tych, o których wy chcecie przeczytać :)
Pierwsza książka, którą zrecenzuje jest, a raczej są dwie pierwsze części trylogii "Las zębów i rąk" autorstwa Carrie Ryan.
Cała trylogia opiera się na łamaniu zasad, szukaniu wolności, ucieczki przed niebezpieczeństwem, którym w ich świecie są "nieuświęceni" (w każdej z części są nazywani inaczej, "nieuświęceni" pochodzą z pierwszej części).
Część pierwsza, której tytuł brzmi tak samo jak tytuł całej trylogii, opowiada o Mary, młodej dziewczynie, która straciła rodziców przez zarazę i ucieka w poszukiwaniu oceany, który dla większości z jej przyjaciół był zwykłą legendą, gdyż po pojawieniu się choroby (która zamienia ludzi w "nieuświęconych" przypominających zombie) żyje w zamkniętej wiosce, gdzie (tak im było od zawsze wmawiane) żyją jedyni ludzie na świecie.
W części drugiej, "Śmiercionośne fale", główną bohaterką jest Gabrielle, córka Mary (która oczywiście też się tam pojawia i odgrywa dość ważną rolę). Gabrielle też ucieka z swojego rodzinnego miasta, lecz już nie by spełnić marzenia, lecz by dowiedzieć się cokolwiek na temat swojej przeszłości, która okazuję się być dość ciekawa, a to co wiedziała o sobie i o swoje matce okazuję się być całkowitą nie prawdą.W całej książce pojawiają się wątki miłości, które stają się częścią tej opowieści, ale myślę, że pani Ryan udało się dopasować słowa tak, by zainteresowało to też męską część czytelników (która jest dość nie liczna i wymagająca), a na mnie zrobiła dość duże wrażenie. Sięgając po pierwszą część nie byłam do końca przekonana co do słuszności wyboru ale z czasem, przeglądając kolejne jej strony odkrywałam inny świat, który okazał się wspaniały.
Nie udało mi się jeszcze dopaść trzeciej części iż wyszła w październiku 2013, a w moim mieście brakuje nam empików itp. ale mam nadzieje, że niedługo i ona pojawi się w mojej kolekcji :)
całkiem fajna, chyba ogarne sobie XD
OdpowiedzUsuńhttp://modaprzemijastylpozostajex3.blogspot.com/